Web Forgery

3. Skąd Google wie, że strona jest nieprawdziwa?

Mamy kilka sposobów, aby sprawdzić, czy dana strona jest prawdziwa. Korzystamy na przykład z czarnej listy stron uznanych za podejrzane i/lub wprowadzające w błąd, wykrytych automatycznie lub dzięki zgłoszeniom użytkowników. Nasze oprogramowanie sprawdza też zawartość i strukturę stron, aby wyłapać potencjalne fałszywe strony. Bezpieczne przeglądanie Google nie gwarantuje całkowitej ochrony, dlatego zawsze zwracaj uwagę na oznaki tego, że witryna może być podejrzana. Ta funkcja wskaże Ci jednak wiele witryn, których celem jest oszukanie użytkownika, i ochroni przed nimi.

4. Jak wygląda alert?

Jeśli podejrzewamy, że dana strona jest nieprawdziwa, pojawi się na niej alert. Jego sposób wyświetlenia zależy od Twojej przeglądarki, ale wszystkie alerty wyglądają tak: 

5. Jak mogę zgłosić stronę, która moim zdaniem wyłudza informacje?

Jeśli znajdziesz stronę, która Twoim zdaniem podszywa się pod inną, by wyłudzić dane użytkowników, poinformuj nas o tym.

6. Oznaczyliście uczciwą stronę jako witrynę potencjalnie wyłudzającą informacje. Jak to naprawić?

Jeśli uważasz, że Bezpieczne przeglądanie Google bezpodstawnie uznaje jakąś stronę za podejrzaną, poinformuj nasz zespół. Dokładamy wszelkich starań, aby szybko reagować na takie zgłoszenia.

7. Czy ta funkcja ochroni mój komputer przed wirusami, programami szpiegowskimi i innego rodzaju złośliwym oprogramowaniem?


Niestety nie. Bezpieczne przeglądanie Google chroni przed phishingiem i atakami złośliwego oprogramowania, ale nie gwarantuje całkowitego zabezpieczenia (choć do tego dążymy). Musisz uważać na wszystkie inne niebezpieczeństwa, które czyhają na Ciebie w niebezpiecznej dżungli sieci.